Duisburg Merkez Camii - Almanya

 


Duisburg Merkez Camii
Duisburg Merkez Camii, Almanya’nın Duisburg şehrinde 2008 yılında hizmete giren büyük camidir. Almanya’nın en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük camisidir. Duisburg şehrinin Marxloh semtinde bulunur. Osmanlı mimarisi özellikleri taşır. Cami kompleksinde aynı anda 1200 kişinin ibadet edebileceği 19 kubbeli bir ibadethanenin yanı sıra konferans salonu, kütüphane ve diğer sosyal tesisler vardır.

Duisburg Merkez Camisi, eskiden Avrupa’nın ikinci en büyük camisi olarak kabul edilen ve 1985’te inşa edilip 2003’te yıkılan Pollman Merkez Camisi’nin yerinde inşa edilmiştir. 2005 yılında yapımına başlanan cami, 2008 yılının Ekim ayında Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Başbakanı ve bakanlarının da katıldığı bir törenle hizmete girdi. Caminin yapım giderlerinin yarısı Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti ve Avrupa Birliğitarafından karşılandı. Caminin iç duvar ve tavan süslemelerini Mimar Volkan Altınkaya yaptı.
Duisburg Merkez Camii

Duisburg Merkez Camii - Almanya 4.5 5 Kybalion Duisburg Merkez Camii Hakkında bilgi, Duisburg Merkez Camii Resimleri... Duisburg Merkez Camii , Almanya’nın Duisburg şehrinde 2008 yılında hizmete giren büyük camidir. Almanya’nın en büyük, Avrupa’nın ikinci bü...

Hiç yorum yok:

Copyright © Tarihtekiler. All Rights Reserved