Strozzi Sarayı - Viyana

 


Strozzi Sarayı - Viyana
Strozzi Sarayı, 1699 ve 1702 yılları arasında Barones Maria Katharina Strozzi adına yapılmıştır. Josefstadt İlçesi Josefstaeder Strasse 39 da bulunan bina günümüzde Vergi Dairesi olarak kullanılmaktadır.

Barones Maria Katharina Strozzi aslında kendine fazla gösterişli olmayan bir yazlık yaptırmak istemiştir ama zamanla eklenen binalarla bugünkü saray ortaya çıkmıştır.

Saray 19. yüzyıla kadar ailenin malı olarak kalsada Valencia Kardinali, İmparatoriçe Maria Theresia’nın askeri danışmanlarından Mareşal Johann Graf Chotek ve ressam Friedrich von Amerling gibi birçok kişiye de ev sahipliği yapmışdır.

Zamanında çok büyük bir bahçeye sahip olan bina devletin zorlaması sonunda sahipleri tarafından büyük bir bülümü satılmıştır. 1840 yılında Avusturya Devleti tarafından satın alınan bina hemen sonra İmparator tarafından Kadın Talim Terbiye Öğretmen Okulu’na dönüştürülmüştür.
Strozzi Sarayı - Viyana
1919 yılında Viyana Eyaleti tarafından gazilerin bakıldığı yurt yapılmış ve en sonunda da 1940 yılından beridir Bölge Maliyesi olarak hizmet vermektedir. Bina en son 1995 ve 1998 yılları arasında retorasyondan geçmiştir.
Strozzi Sarayı - Viyana 4.5 5 Kybalion Strozzi Sarayı , 1699 ve 1702 yılları arasında Barones Maria Katharina Strozzi adına yapılmıştır. Josefstadt İlçesi Josefstaeder Strasse 3...

Hiç yorum yok:

Copyright © Tarihtekiler. All Rights Reserved