Buckingham Sarayı - Londra

 


Buckingham Sarayı - Londra
Buckingham Sarayı, İngiliz kraliyet ailesinin Londra'da oturduğu saray. Westminster'da bulunan saray, adını 18. yüzyıl başlarında Buckingham dükleri için yapılan evden alır. III. George'un 1761'de eşi için satın aldığı ev, kraliçenin evi olarak anılmaya başladı.

Buckingham Sarayı 1837 yılından beri İngiltere'nin egemenlerin resmi Londra ikamet olarak görev yapmaktadır ve bugün Monarch idari merkezidir.

Kraliçe tarafından düzenlenen birçok resmi etkinlikler ve resepsiyonlar için kullanımda olsa da, Buckingham Sarayı'nda Devlet Odalar, her yıl ziyaretçilere açıktır. Ziyaretçi bilgi için Royal Collection web sitesini ziyaret edin.
Buckingham Sarayı 775 oda bulunuyor. Bu 19 devlet oda, 52 Royal ve misafir yatak odası, 188 personel yatak odaları, 92 ofis ve 78 banyo bulunmaktadır. Ölçümlerde, binanın 120 metre derinliğinde (merkez quadrangle dahil) ve 24 metre yüksekliğinde, ön genelinde 108 metre uzunluğundadır.
Buckingham Sarayı Girişi
Sarayı çok çalışma binası ve İngiltere'nin anayasal monarşi odak noktasını oluşturur. Bu gün için günlük faaliyetleri ve Kraliçe ve Edinburgh Dükü ve onların birinci derece aile görevlerini savunan kişilerin bürolar.

Sarayı da Kraliyet Ailesi tarafından düzenlenen bütün bunlar büyük Kraliyet törenleri, Devlet Ziyaretler ve investitures için bir mekandır.
Buckingham Sarayı Nöbet Töreni
Buckingham Sarayı bu Royal Collection, dünyanın en önemli sanat koleksiyonlarından birine parçasını oluşturan Bugün paha biçilemeyen sanat eserleri ile döşenmiş ve dekore edilmiş olmasına rağmen. Bu bir sanat galerisi değil ve ne de bir müze.

Onun Devlet Odalar çalışma Sarayı çekirdeğini oluşturan resmi ve eğlenceli Devlet Kraliyet Ailesi Kraliçe ve üyeleri tarafından düzenli olarak kullanılmaktadır.

50.000 'den fazla kişi ziyafetler, öğle, akşam yemekleri, resepsiyonlar ve Royal Garden Taraflara misafir olarak her yıl Sarayı'nı ziyaret.

Buckingham Sarayı, eşikten ilk adım için bir davetiye yok isteyenler için Grand Hall ve Grand Staircase kavisli mermer merdivenlerden yukarı olduğunu. Onlar Kraliçe Victoria tarafından olduğu gibi Portreler hala duvarlar ayarlanır.
Buckingham Sarayı Nöbet Töreni
Bazen Mahkemesi toplantılar için Kraliçe Victoria'nın saltanatı sırasında ve ikinci bir dans salonu olarak kullanılan Taht Odası, 'devlet başkanları' yukarıdaki çelenk tutarak 'zafer' kanatlı rakamlar bir çift tarafından desteklenen bir ön sahne kemer hakimdir.

Bu Kraliçe, Jubilees gibi çok özel günlerde, sadık adresleri aldığı Taht Odası bulunmaktadır. Taht Odası başka bir kullanımı resmi düğün fotoğrafları için olmuştur.

George IV orijinal sarayı eğlendirmek için büyük bir oda yoktu. Kraliçe Victoria, kendi inşaat sırasında, ne 1853-5 yılında Londra'da büyük oda ekleyerek bu eksiklik giderilmelidir.

36.6m uzunluğunda, 18m genişliğinde ve 13.5m yüksekliğinde, Balo Buckingham Sarayı en büyük çok amaçlı oda. Bu Kırım Savaşı'nın bitişini kutlamak için bir top ile 1856 yılında açılmıştır.

Bu Devlet Ziyafet için Ballroom Kraliçe ve Devlet misafirler süreci normalde ziyaretinin ilk gününde düzenlenen Doğu Galeri boyuncadır.

150 civarında misafir davet ve Kraliyet Ailesi üyeleri, hükümet ve diğer siyasi liderler, Yüksek Komiserler ve Büyükelçiler ve ticaret veya ziyaret ettiğiniz ülke ile diğer dernekler var tanınmış insanlar vardır.

Bugün, bu tür 1,500 davetlinin katıldığı yıllık Diplomatik Resepsiyon olarak Devlet ziyafetler ve diğer resmi durumlar için Kraliçe tarafından kullanılır.

Bu Kraliçe St James Mahkemesine akredite misyonu her başkanı görüşecek sırasında birçok resmi bir fırsattır. Diplomatlar için belki de yıllık diplomatik sosyal takvim vurgulamak.

Balo anıt konserler ve sanat gösterileri için bir konser salonu gibi çeşitli şekillerde kullanılan ve 21 genellikle bir yıl var olan investitures için düzenli bir mekan değil - makas dokuz, sonbaharda yaz aylarında iki ve on.

Investitures anda, Kraliçe (veya Majestelerinin temsilcisi olarak Galler Prensi) İngiliz onur alıcılar karşılamak ve onları knighthoods layık olanların şövalyelik de dahil olmak üzere ödül verecektir.

1868 yılında Kraliçe Victoria tarafından sunulan yıllık Bahçe Taraflar için ayarlama - Balo itibaren, dört goblen Halılar West Gallery, çim ve resmi bahçeleri bakan büyük bir oda ilk götürür.

Devlet Yemek Odası Sarayı'nın Batı tarafındaki asıl Devlet Odalar biridir. Birçok seçkin insanların 24 Liyakat Nişanı sahipleri yanı sıra devlet başkanları ve başbakanlar dahil olmak üzere bu odada dined.

Balo 1850'lerde Sarayı eklendi önce, ilk Devlet Topu Kraliçe Victoria'nın Coronation giden kutlamaların bir parçası olarak Mayıs 1838 yılında Mavi Çizim Odasında yapıldı.

Müzik Odası başlangıçta Bow Drawing Room olarak bilinen ve Mavi ve Beyaz Çizim Odalar arasındaki Bahçe Cephesi'nde oda paketinin merkezi oldu.

Dört Kraliyet bebekler - The Prince of Wales, Princess Royal, York ve Prens William Duke - Tüm Müzik Odası Canterbury Başpiskoposu tarafından vaftiz edildi.

Konuklar Kraliçe, Edinburgh Dükü ve Devlet ya da resepsiyonlar için ziyaret Kafaya sunulduğu zaman, onun daha resmi kullanımlarından biri bir devlet ziyaret sırasında.

Ana katta bahçe manzaralı odaların paketinin son Beyaz Drawing Room olduğunu. Aslen Kuzey Drawing Room denilen, bu belki de tüm devlet Odalar büyüğüdür. Oda da Devlet ve resmi günlerde önce toplamak için Kraliyet Ailesi'nin Kraliçe ve üyeleri için bir Kraliyet resepsiyon salonu olarak hizmet vermektedir.

Bow Oda bahçeye yolda geçmesine Royal Garden Taraflara misafirler binlerce tanıdık. Kral'ın Kütüphanesi olmak - - Bu aslında George IV özel daireler bir parçası olarak düşünülmüştü, ancak bu gibi yukarı monte değildi.

Bunun yerine, eğlenmek için başka bir odada olmak ve Kraliçe bir Devlet ziyareti başında Devletin bir ziyaret Head varış öğle tutan nerede gelmiştir.

Günümüzde sarayın bahçe yönündeki batı cephesi büyük ölçüde korunmuştur. Caddeye bakan doğu cephesi ise 1913'te Sir Aston Webb'in tasarımına göre, Kraliçe Victoria Anıtı'na bir arka plan oluşturacak biçimde yeniden düzenlenmiştir. Victoria burada oturan ilk hükümdardır. Buckingham Sarayı'nda 602 oda vardır.

Grenadier, Coldstream, Scots, Irish ve Welsh olmak üzere beş muhafız piyade alayına bağlı askerler tarafından her gün saat 11:00 ya da 11:30'da yapılan nöbet devir teslim törenleriyle bilinir. Saray İngiliz Hükumetinin kararına göre 1987 tarihinden bu yana meclis binası olarak kullanılmaktadır.
Buckingham Sarayı - Londra 4.5 5 Kybalion Buckingham Sarayı , İngiliz kraliyet ailesinin Londra'da oturduğu saray. Westminster'da bulunan saray, adını 18. yüzyıl başlarında...

Hiç yorum yok:

Copyright © Tarihtekiler. All Rights Reserved