Addington Sarayı - İngiltere

 


Addington Sarayı
Addington Sarayı (Addington Palace), 18nci yüzyıldan kalma İngiltere Güney Londra Addington yakınlarındaki Croydon'da bulunan saray.

Addington Sarayı olarak adlandırılan orjinal yerleşke yaklaşık olarak 16ncı yüzyılda inşa edilmiştir. Sarayın 18. yüzyıla kadar sahibi Leigh ailesidir. Saray, aileden Sir John Leigh 1737 yılında vefat ettiğinde yakın yasal mirasçıları bulunmadığından dolayı, uzaktan akrabaları olan Barlow Trecothick'a geçti.

Trecothick, Boston'da tüccarlık yapıyordu ve Londra'ya taşındı, burada belediye başkanlığı ve milletvekilliği yaptı. 1770 yılında Londra şehrinin Belediye başkanlığını yapan Lord Mayor Addington sarayını £ 38.500 karşılığında satın aldı.

1951 yılında saray Özel Mimari Tarihi Araştırma Binaları Yasal Listesi'ne alınmıştır. 1953 yılında Kraliyet kilisesi müzik okulu tarafından kiralanmış ve müzik okulunun yanı sıra konut ve kolej olarak hizmet vermiştir. 1996 yılında ise özel bir şirket tarafından konferans salonu olarak işletilmek üzere devralınmış ve halen sağlık kulübü, konferans merkezi ve yaygın bir şekilde düğün salonu olarak hizmet vermektedir. Sarayın bahçesi park ve golf sahaları ile çevrili olup, kendine özgü bir tasarımı bulunmaktadır.
Addington Sarayı 2

Addington Sarayı - İngiltere 4.5 5 Kybalion Addington Sarayı (Addington Palace) , 18nci yüzyıldan kalma İngiltere Güney Londra Addington yakınlarındaki Croydon'da bulunan saray. ...

Hiç yorum yok:

Copyright © Tarihtekiler. All Rights Reserved